K nahlédnutí:     Vnitřní řád školní jídelny

Provozní řád školní jídelny Základní školy a Mateřské školy v Rovečném

Školní rok 2015/2016

1. Ve školní jídelně se stravují žáci, učitelé, vychovatelé a zaměstnanci Základní školy. Cizí strávníci mají v jídelně vyhrazený prostor a výdejní dobu k odběru stravy 10.00 – 11.00hodin.
  2. Při dohledu v jídelně dbají učitelé a vychovatelé na povinnost žáků dodržovat pravidla chování a stolování.
  3. Podle zákona č.561/2004Sb. jsou stanoveny ve školském zařízení podmínky stravování: nový strávník musí odevzdat řádně vyplněnou přihlášku ke stravování, strávník konzumuje oběd v jídelně a nevynáší zbytky jídla mimo vyhrazený prostor. Za nevhodné chování a opětovné porušování provozního řádu může být strávník vyloučen ze stravování.
  4. Ve stravovací části jídelny se nesmí zdržovat osoby, které se zde nestravují. Z hygienických důvodů je zakázáno, aby rodiče konzumovali oběd v jídelně s dětmi.
  5. Podle vyhlášky č. 107/2005 o školním stravování má žák nárok na stravu v době pobytu ve školském zařízení. Ve dnech ředitelského volna a prázdnin školní kuchyně vaří pouze pro cizí strávníky.

V případě onemocnění nebo neplánované nepřítomnosti, lze první den vydat oběd domů.(§4ost.9 vyhl.107/ 2005Sb.

Další dny nepřítomnosti nemá žák na školní stravu nárok a rodiče nebo žák jsou povinni stravu odhlásit.

1. Strava je určena k přímé spotřebě. Při odebrání stravy mimo jídelnu neodpovídá kuchyně za její eventuelní znehodnocení způsobené nesprávným zacházením. Za nevyzvednutou, nebo včas neodhlášenou stravu se neposkytuje náhrada!
  2. Přihlašování a odhlašování stravy nejpozději jeden den předem do 12.30hod.
  3. Zajištění stravy je možné až po včasném zaplacení stravy. Stravné musí být zaplaceno nejpozději do 10. dne v měsíci. Pokud stravné nebude uhrazeno do tohoto data, nebude strava objednána a následně vydána! Opakované nezaplacení stravného v MŠ může být důvodem k ukončení docházky dítěte do Mateřské školy!

Placení stravného – jsou určeny pevné termíny a to: na nástěnce v MŠ Rovečné, v jídelně ZŠ Rovečné a v ZŠ a MŠ Vír.

1. Placení stravného je možné provádět:

– hotově v den

– bezhotovostně, svolením k inkasu.

1. Cena stravy dle kategorií:

MŠ 3-6 let                                                           MŠ 7- 10let

přesnídávka ……………….8,-                               přesnídávka……………………….8,-

oběd………………………….18.-                               oběd…………………………………20,-

svačina………………………. 7,-                               svačina……………………………….7,-

ZŠ 7 – 10let                                                           ZŠ 11 – 14let

oběd……………………………20,-                               oběd…………………………………..22,-

Cizí strávníci

oběd běžná porce………..58,-                             oběd velká porce………………..68,-

Pokud dítě dosáhne v kterémkoliv měsíci školního roku věkovou hranici ( školním rokem jsou i prázdniny) 7let a 11let, je zařazeno do vyšší kategorie.(vyhl. č.107/2005Sb.)

1. Přeplatky za odhlášené obědy budou odečteny v následujícím měsíci.
  2. Jídelníček je sestavován na týden dopředu a je vyvěšen ve školní jídelně a v MŠ u vstupu.

Z provozních důvodů je možné skladbu jídelníčku změnit.

1. Výdejní doba obědů:

Cizí strávníci: 10.00 – 11.00

Žáci ZŠ:           11.00 – 12,30

——————————————————————————————————————————-

Provozní řád školní jídelny Základní školy a Mateřské školy v Rovečném

Stravování dětí v mateřské škole.

1. Při přijetí dítěte do mateřské školy stanoví zástupkyně pro MŠ po dohodě s rodiči způsob a rozsah

stravování dítěte. Rozsah se stanoví tak, aby se dítě, je-li v době podávání jídla přítomno v mateřské

škole, stravovalo vždy. Zákonný zástupce vyplní a odevzdá přihlášku ke stravování dítěte.

1. Dítě musí být předem přihlášeno ke stravování, nejpozději do 13.00 hod. předcházejícího dne před

nástupem. Dítě bez přihlášené stravy nemůže být k pobytu do mateřské školy přijato! Stejný postup

je při jakékoliv nepřítomnosti. Jestliže dítě není v MŠ přítomno a rodič je neodhlásí, musí být zapla

cena plná částka stravy. ( přesnídávka 16Kč ; oběd 53Kč a 55Kč; svačina 15Kč)

Pokud z důvodu nemoci nelze dítě včas odhlásit, mohou si rodiče stravu vyzvednout, avšak jen

první den nemoci. Výdej do 12.30 hod.

1. Stravování je rozděleno do věkových skupin strávníků.( vyhl.č. 107/ 2005Sb.)

Kategorie 3 – 6 let                                                               Kategorie 7 – 10 let

přesnídávka                   8,-                                                   přesnídávka                   8,-

oběd                             18,-                                                   oběd                             20,-

svačina                           7,-                                                   svačina                            7,-

Pokud dítě dosáhne v kterémkoliv měsíci školního roku 7let, je zařazeno do vyšší kategorie.

1. Stravné se hradí předem a to začátkem měsíce. Oznámení o dni výběru stravného bude vyvěšeno

na nástěnce koncem předcházejícího měsíce. O způsobu placení stravného se lze dohodnou u vedoucí stravování. Opakované nezaplacení stravného v termínu, může být důvodem k ukončení

docházky dítěte do mateřské školy.

Bc. Věra Suchá, vedoucí ŠJ